Artykuły

Uchodźcy w prawie międzynarodowym

Problem uchodźców jest jednym z tzw. problemów globalnych współczesnego świata, dotyczącego niemal wszystkich terytoriów państw świata.

Czytaj dalej

Migracje Międzynarodowe

Podstawowe pojęcia: Migracje międzynarodowe to ruchy migracyjne (wędrówkowe), inaczej migracje międzynarodowe, które obejmują̨ imigrację i emigrację.

Czytaj dalej

WIDMO PRAWORZĄDNOŚCI KRĄŻY PO POLSCE.

Widmo praworządności straszy w PiS-ie. Dla Ziobry, dla Kaczyńskiego, jak wynika z ich zachowania, perspektywa, że będą musieli działać praworządnie jest nie do zniesienia.

Czytaj dalej

Plan Paryski

Procesy migracyjne ze szczególnym uwzględnieniem migracji niekontrolowanych, maja istotny wpływ na politykę państw członkowskich Unii Europejskiej. Próby ich uregulowania wobec braku uniwersalnych norm międzynarodowych są przedmiotem kolejnych inicjatyw politycznych UE podejmowanych we współpracy z krajami tradycyjnego pochodzenia i tranzytu migrantów do krajów UE.

Czytaj dalej

Proces z Rabatu

Uregulowanie problemu migracji wobec braku uniwersalnych norm międzynarodowych przeniosło ciężar wyzwań z tym związanych na inicjatywy regionalne. Dla państw Europy Zachodniej, problem niekontrolowanej migracji nie jest zjawiskiem nowym.

Czytaj dalej

Deklaracja Rzymska

W listopadzie 2014 r. w Rzymie odbyła się czwarta euroafrykańska konferencja ministerialna w sprawie migracji i rozwoju. Na przyjęcie deklaracji i przebieg konferencje wpływ miały trzy przyjęte wcześniej dokumenty: - -Deklaracja przyjęta po drugim dialogu wysokiego szczebla ONZ w sprawie międzynarodowej migracji i rozwoju w dniu 4 października 2013 r. w Nowym Jorku;

Czytaj dalej

Strategia z Dakaru

„Strategia z Dakaru” została podpisana podczas III Euro-Afrykańskiej Konferencji Ministerialnej na temat Migracji i Rozwoju w stolicy Senegalu w listopadzie 2011 roku jako dalszy rozwój porozumień z Rabatu na lata 2012-2014.

Czytaj dalej

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zostaw swój adres email
biuro@miller.pl
 Tel. 882002505

BIURO POSŁA DO PE LESZKA MILLERA
UL. PIEKARY 17 P. 10,
61-823 POZNAŃ

© 2021 Leszek Miller. All Rights Reserved.

Designed by PinkShark.pl